Autor: Praca zbiorowa
ISBN 978-83-89250-99-5

 

Słowo wstępne

Szanowni Państwo!

Z ogromną radością oddaję w Państwa ręce drugą część obornickich legend. Kolejny raz przeniesiemy się w baśniowy świat pełen tajemniczych postaci, dzielnych bohaterów i niezwykłych zdarzeń. Tym razem wychodzimy jednak dalej, poza teren miasta. Wyruszamy w pełną przygód podróż po dwunastu miejscowościach naszej gminy. Odwiedzimy: Ślepuchowo, Bąblin, Chrustowo, Lulin, Sycyn, Nowołoskoniec, Antonin, Wychowaniec, Kowanówko, Bogdanowo, Rożnowo i Objezierze. Czekają tam spore emocje, niezwykłe wzruszenia i wiele radości, które – mam nadzieję – zrodzą zainteresowanie czytelników okolicą, zachęcą do zwiedzania, poznawania historii i do odkrywania kolejnych, drzemiących w niej tajemnic.Z ogromną radością oddaję w Państwa ręce drugą część obornickich legend. Kolejny raz przeniesiemy się w baśniowy świat pełen tajemniczych postaci, dzielnych bohaterów i niezwykłych zdarzeń. Tym razem wychodzimy jednak dalej, poza teren miasta. Wyruszamy w pełną przygód podróż po dwunastu miejscowościach naszej gminy. Odwiedzimy: Ślepuchowo, Bąblin, Chrustowo, Lulin, Sycyn, Nowołoskoniec, Antonin, Wychowaniec, Kowanówko, Bogdanowo, Rożnowo i Objezierze. Czekają tam spore emocje, niezwykłe wzruszenia i wiele radości, które – mam nadzieję – zrodzą zainteresowanie czytelników okolicą, zachęcą do zwiedzania, poznawania historii i do odkrywania kolejnych, drzemiących w niej tajemnic.Na szczególną uwagę zasługują przepiękne ilustracje w książce, które podobnie jak w części pierwszej, wykonane zostały przez uczniów naszych szkół podstawowych.Wierzę, że opowieści z Zaczarowanej okolicy znów zachwycą całe rodziny, pozwolą przenieść się w magiczny świat gawęd, świat w którym wszystko jest możliwe.

Zapraszam do lektury!

Burmistrz ObornikBurmistrz Obornik
Tomasz Szrama